Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.02.2013 13:24:45 

Chladnokrevní koně     Aneta Řeháková

Jak to všechno začalo

Narodila jsem se v listopadu 1988 v Pardubicích,vystudovala jsem střední zemědělskou školu
s maturitou v Chrudimi.Na jaře roku 09 jsem se přestěhovala do malebné vesničky Bělý.Vlastním
řidičský průkaz skupiny B a T,dále westernovou(WRC)licenci a Jezdeckou licenci(ČJF).
Jsem takový všestranný typ,zkrátka vždy se změním podle koně,kterého právě jezdím.
Jezdím anglii,kde jsem závodně jezdila parkury a drezuru,poté westernově,kde se mi nejvíce
líbí komunikace s koňmi a pohodové ježdění.Taky jsem si zkusila jízdu v sulce u klusáků.
A jezdila po závodech všestrannosti jako ošetřovatelka.Obsedala jsem mladé koně.
A v současné době se pomaličku poohlížím po svém vlastním koníkovi,nejlépe dvou.
U koní jsem bezmála 8 let a i když nepocházím z koňařské rodiny mé nadšení pro čtyřnohé
tvory je stále větší a větší a zdá se,že už vydrží celý život.

Kolem roku 200-2002 jsem se začala aktivně zajímat o koně.Bylo mi tehdy okolo dvanácti let.Jednou za čas jsem chodila jezdit v Deštném v Orl. h. u manželů Kotyzových.Moje první samostatná jízda byla na klisně poničce Rozárce.


Na jaře roku 2003-to už ve svých čtrnácti letech jsem ke koním na Deštnou jezdila každý víkend a prázdniny.Našla jsem si spoustu kamarádů a nasbírala plno zkušeností kolem  koní.

 


V roce 2004 do roku 2006- jsem nastoupila na střední zemědělskou školu v Chrudimi a tam jsem začala chodit do Jezdeckého klubu ve Vestci na školním statku.
Pod vedením pana Sojky,tam jsem se naučila skákat a taky se pořádně držet na koni,koně ve škole byli hodní,ale zároveň energičtí a bujní.

   


Téhož roku jsem se díky zlomené klíční kosti způsobené pádu z koně jsem na 3 měsíce z hlediska doktorů měla zakázáno jezdit na koni.Ale pro holku poblázněnou koňmi jsem po měsíci začala chodit k Ivě Šindelářové do Lázní Bohdaneč.S Terkou Šilerovou jsem  k Ivě jezdila skoro každý víkend.Iva chovala klusáky,takže jsem si zkusila jízdu v sulce a s holkama jsem se podívala na klusácké dostihy ve Velké Chuchli,kde Iva s Terkou  závodily.

 

 

Občas jsem také navštívila s mojí dlouholetou kamarádkou Zuzkou Zvěřinovou stáj Apolenka ve Spojilu,kde měla ustájenou kobylku Angloaraba Karen.Také jsem absolvovala pár hodin u Martina Šoupala v Hrobicích.

     


Prázdniny 2006 jsem strávila u Kotyzů v Deštném v červenci.

   

S mojí kamarádkou Naďou jsme si půjčily od jejího strejdy begany a jely na víkend po kopytě do Deštného.

   

 

Od srpna jsem začala jezdit u Jirky a Vladky Ciprových v Pilníkově u Trutnova.Jirkovi a Vladce vděčím,že mě naučili pořádně sedět na koni a dávat správné pomůcky a naučila jsem se spoustu věcí kolem koní,jak v případě jezdectví,tak inseminaci i v přístupu k hřebcům ,hříbat a mladým koním.

   

 


Po prázdninách s nástupem školního roku jsem znovu nastoupila do Vestce.
Na výstavě v Pardubicích jsem předváděla dvouletou klisnu haflinga Teneesse a holštýnského hřebce Carola,s kterým tam byl Jirka Cipra.

 


Na jaře roku 2007 jsem chodila k Janě Palátové do Vesky na klisnu Hedu.

   

Párkrát jsem byla také u Tomáše Kociána v Neratově a jezdila jsem s ním jako ošetřovatelka po závodech všestrannosti.


Od prázdnin jsem začala chodit k Jiřímu Novotnému do Velkých Kolodějí.Tam jsem si v říjnu udělala ČJF licenci v Hořicích na ČT valachovi Garym a absolvovala s nim i s Haroldem Rakšickým pár VT.

   

V tu dobu tam byl ustájen mladý Fríský hřebec Ildert,kterého jsem drezurně přiježdovala celý rok a jezdila s nim na předvádění i na drezurní soustředění s Šárkou Charvátovou.S Ildertem jsem se chtěla účastnit drezurních soutěží,ale osud tomu nebyl nakloněn a Ildert musel odejít ke své původní majitelce.Je to těžké opustit koně s kterým jste od začátku pracovali a postupně si ho vypiplaly na určitý stupeň.Ale život jde dál,ted  se má určitě líp na velkých pastvinách,kde se může prohánět s ostatními frískými koňmi.

   

Na jaře jsem si udělala i westernovou licenci na paint hřebci Alexisi Stingerovi.

 

Měla jsem také k obsednutí a základnímu zaučení dva mladé haflingské hřebce.Po odchodu Ilderta jsem měla na obsednutí mladou kobylu Annélii-byla velmi tvrdohlavá a dominantní,ale zároveň chytrá a rychle chápavá.Podle vzájemných neshod a tak trochu nechápavě jsem byla nucena ze stáje odejít.

    
O prázdninách roku 2008 jsem jela na měsíční brigádu do Deštného ke Kotyzům,kde jsem převážně jezdila mladé koně.

    

Zůčastnila jsem se také westernových závodů na polském ranči Panderoza.Na valachovi Vánkovi,ještě spolu s Václavem Rálišem na Borkovi,Danou Orszsághovou na Narvilovi a
Jiří Novotný na Alexisi Stingerovi.Reprezentovali jsme úspěšně WRC Pardubice.

 
Konec roku 2008-bez koní jsem nemohla vydržet a tak jsem za dva měsíce začala jezdit k Rálišům.Kde převážně jezdím Anglického plnokrevníka na westernový styl.

 

Když se povede,tak jezdím o víkendech k mé kamarádce Nadě Ságnerové do Zdoňova v Adršpachu.Naďa má mladou kobylku Granadu od Ciprů  a její sestra Barča Ságnerová staršího a zkušeného ČT valacha Helia.Oba koníci jsou velmi nadějní do parkurového sportu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist